Certified Digital & Social Selling Professional Eğitimi ve Sınavı

Certified Digital & Social Selling Professional Eğitimi ve Sınavı

Certified Digital & Social Selling Professional

Geleneksel satış yöntemleri başarıyı sürdürmek için artık yeterli olmadığından, dijital araçlar ve teknikler herhangi bir modern satış profesyonelinin cephaneliğinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Satış ortamındaki bu değişime, bir bireyin mevcut ve gelecekteki kariyerlerini ilerletmekle birlikte adapte olmak için, Dijital Pazarlama Enstitüsü, bir fark yaratabilecek profesyonel bir dijital ve sosyal satış sertifikası tasarladı.

Endüstri ile uyumlu ve uzmanlar tarafından tasarlanan bu program, herhangi bir modern satıcıya fayda sağlayabilecek, dünya çapında tanınmış bir sertifikasyon sağlar. Bu program kapsamında, Dijital Satış Mesajlaşma, Entegrasyon ve Strateji, Sosyal İçerik, Sosyal Hesap Yönetimi, Dijital Satış Liderliği ve çok daha fazlası dahil olmak üzere dijital ve sosyal satış temel unsurları yer almaktadır.

Neden bu sertifikayı almalıyım?

Gelecekte kariyerinizi kanıtlayın ve günümüzün dijital ekonomisinde gelişmesi için gerekli en yeni ve en güncel dijital ve sosyal satış becerilerini kazanın. Uzmanlar tarafından tasarlanan Dijital Pazarlama Enstitüsü, temel yenilikçi teknikler ve en iyi uygulamalarla bilgilendirilen bir dijital ve sosyal satış programını tanımlamak için endüstri uzmanlarıyla işbirliği yapmaktadır. Sertifika, verimli bir şekilde satmanız, kotaları aşmanız ve satış başarısı elde etmeniz için gereken araçlara ve becerilere odaklanır.

Sertifika, tüm seviyelerin Satış Görevlileri, Danışmanlar, İş Geliştirme Yöneticileri ve Yöneticileri için önerilir. Benzer şekilde, satış ekiplerine liderlik eden veya dijital satış kabiliyetlerini geliştiren ve dijital araçların ve sosyal satış tekniklerinin pratik uygulamalarını pekiştiren herhangi birine herkes için uygundur.

Ben ne elde edeceğim?

3 saatlik bilgisayar tabanlı bir sınavın başarıyla tamamlanması üzerine, dijital ve sosyal satışta dünyaca tanınmış bir profesyonel sertifika verilecektir.

Sertifikalı profesyoneller daha kalifiye satış fırsatları elde edebilir, teslimat sürelerini azaltabilir, potansiyel müşterileri daha etkin bir şekilde besleyebilir ve daha dengeli bir boru hattı elde edebilir. İnternet üzerinden sağlam ilişkiler kurmanın önemini, müşteri memnuniyetini sağlamayı ve işi tekrar etmenin önemini anlayacaksınız. Ayrıca, organizasyonunuzda dijital satış stratejisinin uygulanmasının önemini ve nasıl yönetileceğini anlayacaksınız.

Bu programda on modül bulunmaktadır.

  1. Dijital ve Sosyal Satışa Giriş
  2. Dijital Araştırma
  3. Satış Etkinleştirme
  4. CRM
  5. Sosyal içerik
  6. Dijital Satış Mesajlaşma
  7. Müşteri ile Dijital Etkileşim
  8. Sosyal Hesap Yönetimi
  9. Dijital Satış Liderliği
  10. Entegrasyon ve Strateji

Dijital ve Sosyal Satışa Giriş

Dijital ve Sosyal Satış Modülüne Giriş, geleneksel satış süreçlerini nasıl değiştirdiğini keşfederek dijital ve sosyal satışın temellerini anlamanıza yardımcı olacaktır. Satışta kullanılan yeni araçlar ve tekniklerin öğretildiği bu program ile bir dijital satış profesyoneli olacaksınız.

Dijital Araştırma

Bu modül, sizi ürününüz için sağlam bir dijital ve sosyal satış stratejisi geliştirmek için gerekli araştırma araçları ve teknikleri ile donatacaktır. Sosyal zeka ve sosyal araştırma sayesinde, dijital davranışları nasıl izleyeceğinizi ve okuyacağınızı anlayacaksınız.

Satış Etkinleştirme

Satış Etkinleştirme modülü, dijital ve sosyal satış süreçlerinizi etkinleştirmek için kullanılabilecek çeşitli sosyal medya platformlarının gelişmiş özelliklerini ve işlevselliğini size öğretir. Dijital araçların ve sosyal medya platformlarının, ilgili satış mesajlarını ve içeriğini nasıl kolaylaştırabileceğini keşfedecek ve daha sonra müşteriye ihtiyaç duydukları çözümü ihtiyaç duyduklarında daha kolay sunabilmeyi öğreneceksiniz.

CRM

Müşteri İlişkileri Yönetimi modülü, iş geliştirme kampanyaları tasarlamanıza ve oluşturmanıza, satış döngülerinize en iyi uygulama yöntemlerini uygulamanıza ve en önemlisi, CRM verilerini değerlendirme stratejinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

Sosyal İçerik

Bu modül, tüm içerik oluşturma süreçlerine yardımcı olmak için tasarlanan teknik araçların nasıl kullanılacağını anlamanıza yardımcı olacaktır. Farklı müşteri türleri için hangi tür içeriğin gerektiğini ve bunun için uygun ton, stil ve yayın yönteminin nasıl oluşturulacağını öğreneceksiniz.

Dijital Satış Mesajı

Dijital Satış Mesajları modülü, iletişimin stratejik olarak nasıl formüle edileceğini anlama konusunda size yardımcı olacaktır. İçerik segmentasyonu ve B2B & B2C içerik türleriyle uygun sosyal medya platformları ile çalışmanın önemini öğreneceksiniz.

Müşteri ile Dijital Etkileşim

Etkileşim modülü, müşteri ile olan ilişkilerinizin tüm müşteri yaşam döngüsü boyunca en etkili şekilde kurulması ve yönetilmesine odaklanır. Büyük potansiyel müşteri veri tabanlarını nasıl yöneteceğinizi ve potansiyel müşteriyle etkileşimde bulunabilmenizi sağlamak için etkileşim tekniklerini öğrenmeye başladığınız modül budur.

Sosyal Hesap Yönetimi

Bu modülde, sosyal medyanın müşteri hizmetleri konseptini nasıl dönüştürdüğünü ve potansiyel müşterilerle ve mevcut müşterilerle etkileşimde bulunmadaki fırsatları ve zorlukları ve çözümlerini öğreneceksiniz. Bu modülü inceledikten sonra, sosyal müşteri hizmetinizin ölçümü ile ilgili önemli performans ölçümlerini oluşturabilir ve bir kamu forumunda olumsuz bir şekilde dikkat çekebilecek herhangi bir görüşme veya etkileşim ile başa çıkmak için bir kriz yönetim planı tasarlayabilirsiniz.

Dijital Satış Liderliği

Dijital Satış Liderlik modülü, gelenekselden dijital satış stratejilerine geçiş yaparken yöneticileri ve hevesli liderleri güçlendirmeye odaklanıyor. Takım üyelerinizin sosyal ayak izlerini izleyerek ve sosyal KPI’ları kullanarak, ekibinizin doğru dijital ve sosyal satış davranışlarını benimseyip doğru ağları oluşturup profesyonel ve tutarlı bir marka yaratıp yaratmadığını belirleyip ölçebileceksiniz.

Entegrasyon ve Strateji

Satış liderleri ve hevesli liderler, bir organizasyon içinde etkili ve optimize edilmiş bir dijital satış stratejisinin nasıl araştırılacağını, oluşturulacağını ve entegre edileceğini bileceklerdir. Bu modülün sonunda, dijital ve sosyal satışın ROI’sini ölçebilir, kuruluşunuzun genel hedefleriyle uyumlu hale getirebilir ve daha fazla yönetici desteği almak için kullanabilirsiniz.

You may also like

ITIL4 İleri Seviye Eğitimleri

ITIL4 MP SERTİFİKA PROGRAMI ITIL Managing Professional (ITIL