ITIL® Practitioner Eğitimi ve Sınavı

ITIL® Practitioner Eğitimi ve Sınavı

- in ETKİNLİKLER
3003
0

ITIL® Practitioner Eğitimi

Eğitim Adı : ITIL Practitioner Eğitimi ve Sınavı
Eğitim Yeri : Silence Convention Center, Ataşehir, Istanbul
Diğer Tarihler :  Takvim İçin Tıklayınız
Saat : 09:00 – 18:00

ITIL® Practitioner
 , ITIL®’da uzun yıllar sorulan ITIL® Nasıl Uygulanır? sorusunun cevabı olarak tasarlanmış ve ITIL®’ın gerçek hayatta nasıl uygulanacağının detaylarını aktaran yeni bir rehberin eğitimidir. Bu rehber 2016 yılında yayınlanmış ve resmi eğitimleri de 2016 Mayıs itibariyle başlamıştır.

ITIL® Practitioner eğitiminde sürekli iyileştirme ve CSI modeli çok ön plana çıkmaktadır. Daha önceki ITIL® eğitimlerinde ve ITIL® pratiklerinde genellikle en sonda anlatılan ve en sona bırakılan Sürekli Servis İyileştirme pratikleri bu eğitimde ilk sıraya yerleşmektedir.

Yeni yayınlanan (2016 Şubat) ITIL® Practitioner Guidance rehberi kursta ana materyaldir ve 9 temel prensipten yola çıkılmaktadır :

•Değer odaklılık

•Deneyime dayalı tasarım

•Bulunduğun noktadan başlama

•Bütünsel çalışma

•Tekrarlı ilerleme

•Doğrudan gözlemleme

•Şeffaf olma

•İşbirliği

•Sadelik

ITIL® Practitioner eğitiminde 1/3 teori 2/3 oranında ITIL® uygulamaları, sınıf içi alıştırmalar, ITIL® örnek proje planları, ITIL® örnek süreç çalışmaları, ITIL® örnek yazılımları ve gerçek ITIL® proje uygulama deneyimleri de katılımcılara aktarılmaktadır.

15 yıl ve üstü deneyimli 4000’den fazla öğrenciye ITIL® eğitimi vermiş Türkiye’nin en yetkin eğitmenleri ile verilen eğitimlerde sadece ITIL® teorisi değil 100’lerce firmada edinilmiş deneyim de aktarılmaktadır.

Ayrıca seçimli olarak eğitimin sonunda laboratuar çalışması yapılarak service desk, monitoring, CMDB, konfigürasyon yönetimi, süreç yönetimi platformları üzerinde somut olarak süreçlerin nasıl işletildiği gösterilmektedir.

Adaylar aşağıda belirtilen eğitim ve sınav bileşenlerini eğitim ve sınavı başarılı bir şekilde bitirdikleri takdirde öğreneceklerdir.

ITIL® Practitioner eğitiminin ön koşulu yoktur, ITIL® Pracitioner Eğitimi sonrası yapılan ITIL® Practitioner Sınavına katılmanın ön koşulu ise ITIL® Foundation sertifikasıdır.

Educore, ITIL® Practitioner eğitiminde Türkiye’deki tek akredite ITIL Practitioner eğitimi veren kurumdur. Lütfen akreditasyon sertifikası sorgulaması yapmadan eğitim almayınız.

You may also like

ITIL4 İleri Seviye Eğitimleri

ITIL4 MP SERTİFİKA PROGRAMI ITIL Managing Professional (ITIL